Standard.al

Portugali – Francë, Parisi i “blinduar”

0

Sot në orën 21:00 do të luhet finalja e madhe e Kampionatit Europian mes Portugalisë dhe Francës, ku masa të shumta policie dhe forcat speciale kanë blinduar stadiumin kryesor të qytetit, “Stade de France”.

Mbi 5 mijë policë do të patrullojnë zonën ku pritet të mblidhen 92 mijë adhurues të futbollit dhe që përfshinë hapësirën afër Kullës Eiffel, bulevardit “Champs-Elysees” dhe “Stade de France”, raporton ‘Rel’.

Nëe krahun tjetër policia franceze ka thënë se në rast triumfi të Francës nuk do të ketë festë pasi i frikësohen ndonjë sulmi të mundshëm terrorist.

Në vitin 1998 më shumë se një milion persona e kanë festuar në këtë zonë fitoren e Kupës së Botës nga Franca.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.