Standard.al

Nuland përfundon takimin me Kryeministrin Rama, fokus,Reforma në Drejtësi

0

Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit Victoria Nuland u takua me Kryeministrin Edi Rama, pas takimit që pati me kreun e demokratëve Lulzim Basha.

Takimi i zyrtares amerikane me kreun e Qeverisë Shqiptare zgjati disa minuta dhe në fokus të diskutimit ishte reforma në drejtësi.

Pas takimit, nuk pati prononcim për mediat.

Victoria Nuland shoqërohej në takim nga ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.