Standard.al

Nis finalja Euro 2016 Portugali – Francë

0

Portugalia dhe Franca përballen sot në mbrëmje (ora 21:00) në finalen e “Euro 2016”-ës. Të dy trajnerët, Dëshamp dhe Fernando Santos i kanë të gjithë lojtarët në dispozicion, pa të dëmtuar, apo të skualifikuar. Takimi do të luhet në “Stade de France” dhe në këtë sfidë do të përballen mes tyre edhe dy prej futbollistëve më të njohur si Kristiano Ronaldo dhe Antuan Grizman. Luzitanët vijnë në finale pas eliminimit të Uellsit në gjysmëfinale, ndërsa organizatorët e këtij turneu, francezët, pas eliminimit të Gjermanisë.

Anglia do të ketë pjesën e saj në këtë finale, pasi arbitri Mark Klatenburg është bilbili, të cilit kryedisenjatori i arbitrave të UEFA, Pierluixhi Kolina, i ka besuar drejtësinë në ndeshjen e fundit dhe më të rëndësishme të turneut, atë mes Francës dhe Portugalisë. Luhet pjesa e parë:

Portugali – Francë 0 – 0

Formacionet zyrtare: Portugalia: Patricio, Cedrik, Fonte, Pepe, Guerreiro, Carnavalho, Nani, Sançes, Silva, Mario, Ronaldo. Traner: Fernando Santos

Franca: Loris, Senja, Umtiti, Koshielni, Evra, Pogba, Matuidi, Sisoko, Grizman, Paje, Zhirud. Trajner: Deshmap

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.