Standard.al

Henry tregon kush do ta fitojë finalen e Europianit…

0

Ish sulmuesi emblematik i Francës dhe Arsenalit, Thierry Henry ka folur para finales së madhe të Euro 2016, Francë-Portugali.
Ai ka ngritur lart formën e Ronaldos, duke thënë se është vështirë të mposhtet për 90 minuta, por duke e arsyetuar kombësinë e tij, franceze, ai ka thënë se e kanë zakon të fitojnë në shtëpi.

Henry më tej ka thënë se Portugalia mund ta bëjë finalen, që të duket e shëmtuar.

Për francezët e tij, ai ka thënë se faktori i të ndjehurit mirë dhe shpirti i skuadrës në kampin francez do të triumfojnë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.