Standard.al

9 përballjet e fundit Francë-Portugali

0

Në finalen e sotme të Kampionatit Europian Franca është ndjeshëm më e avantazhuar sesa Portugalia pasi edhe statistikat flasin në favorin e ‘gjelave’.

Në ‘Stade de France’ të Parisit luhet ndeshja në të cilën të dy ekipet do të kërkojnë lavdinë e shumëpritur.

Këto janë 9 përballjet e fundit mes Francës dhe Portugalisë ku ‘gjelat’ triumfojnë ndaj luzitanëve, shkruan ‘Goal’, raporton Syri.net.

1983 | Portugal 0-3 France (Miqësore)
1984 | France 3-2 Portugal (Europian)
1996 | France 3-2 Portugal (Miqësore)
1997 | Portugal 0-2 France (Miqësore)
2000 | France 2-1 Portugal (Europian)
2001 | France 4-0 Portugal (Miqësore)
2006 | Portugal 0-1 France (Kupë Bote)
2014 | France 2-1 Portugal (Miqësore)
2015 | Portugal 0-1 France (Miqësore)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.