Standard.al

Cmime stratosferë në Sarandë, 700 lek cadra për një person (FOTO)

0

Jemi në sezonin veror dhe pushimet disa ditore i meriton kushdo pas një viti të ngarkuar me punë dhe impenjime të shumta. Destinacionet e pushuesve shqiptarë janë të ndryshme, jashtë dhe brenda vendit. Por nëse shqiptarët vendosin të pushojnë brenda vendit, vendet që ata zgjedhin janë kryesisht në jug, si në Vlorë, Himarë, Borsh, Dhërmi, Jalë, Sarandë etj. E ndërsa pushimet janë në pik, ankesat për çmime jo të arsyeshme janë pa fund. Prej ditësh qarkullojnë në rrjete sociale, kryesisht “Facebook”, fatura nga baret dhe restorantet e bregdetit nga Veriu në Jug të vendit. Nuk mjaftojne vetwm ato por edhe cmimet e shezlloneve stratosferw edhe pse ajo wshtw njw pronw publike, vetwm se “i forti” i zonws e ka zaptuar.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.