Standard.al

Humbja me Francën, mesazh prekës nga Shkodran Mustafi

0

Shkodran Mustafi së bashku me Gjermaninë janë eliminuar nga Euro 2016 pasi u mposhtën nga Franca me rezultat 2-0.

Mustafi u inkuadrua në pjesën e dytë, por skuadra nuk arriti të bëjë më shumë.

Ai i ka falënderuar tifozët për mbështetjen, ndërsa treguar edhe zhgënjimin e tij.

“Ende i zhgënjyer me humbjen e djeshme, do të doja të luaja në finale”.

“Megjithatë, turneu ishte një përvojë e madhe për të gjithë ne dhe jam krenar që jam pjesë e skuadrës! Faleminderit për mbështetjen tuaj! Ju premtoj, do të kthehemi edhe më i fortë!”, ka shkuar Musafi në rrjetet sociale.

Mustafi ka shënuar një gol në këtë kampionat kundër Ukrainës.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.