Standard.al

Milani i ri nis nga mbrojtësi shqiptar (Foto)

0

Gjatë prezantimit zyrtar të trajnerit të ri Milanit, Vincenzo Montella, janë publikuar edhe emrat e parë që ekipi kuq e zi synon ti marr në merkaton e verës.

Përveç shuëm emrave që qarkullojnë, në listë e kuqëzinjëve është edhe emri i mbrojtësit shqiptar të Valencias, Shkodran Mustafi.

Sipas lajmit që po qarkullon në mediat italiane thuhet se Milani e shikon si alternativën kryesore, Mustafin në mbrotje.

Por ekipi nga Milanelo, do të has një konkurencë të fortë për të marr shërbimin e Mustafit pasi për të janë të interuara Barcelona dhe Reali i Madridit.

Duke parë rëndësinë e skuadrave vështirë që Mustafi të zgjedh Milanin para dy gjigandëve spanjoll.

mustafi

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.