Standard.al

Horoskopi 7 Korrik 2016

0

Dashi

Keni disa të reja që duhet t’i mendoni me kujdes dhe kështu është më mirë që gjatë ditës së sotme të reflektoni. Po hapen rrugë të reja dhe do të jetë mirë që t’i shqyrtoni me kujdes, për të patur një të ardhme më të mirë.

Demi

Po kaloni një periudhë pozitive dhe dita e sotme premton tw nis me mjaft entuziazëm dhe ndonjë surprizë të mundshme. Prej kohësh po përpiqemi që të ndryshoni humorin tuaj dhe sot më në fund do të keni një arsye për ta bërë.

Binjakët

Sot në qendër të ditës suaj do të jetë puna dhe çështjet ekonomike. Diçka do të ndryshojë sot dhe do t’ju lejojë që të veproni. Sot nuk duhet të trembeni nga pesha e përgjegjësive, kjo pikë e dobët ju ka penalizuar mjaft në të kaluarën.

Gaforrja

Idetë tuaja do të vlerësohen shumë sot, pavarësisht se nuk jeni lodhur shumë për to dhe nuk i keni menduar me kujdes. Ju vijnë në mënyrë instiktive dhe si duket jeni në kohën e duhur, në momentin e duhur.

Luani

Kohët e fundi i keni shkuar çështjeve në thelb dhe kjo ju ka sjellë disa përfitime të konsiderueshme. Në të kaluarën nuk keni patur shumë sukses, por gjërat ndryshojnë dhe për ju duhet se kanë ndryshuar për më së miri.

Virgjëresha

Keni lënë që një situatë e caktuar të marrë rrjedhën e saj, por e sforcuar dhe pa u futur në mes. Rezultati ka qenë i njëjtë me atë të rasteve, që ju jeni lodhur dhe sforcuar. Kjo është prova që në disa çështje nuk duhet të ndërhyni.

Peshorja

Nëse ditën e sotme doni të përqendroheni më shumë në punën tuaj, atëherë bëni mirë që të përjashtoni disa detaje të vogla të jetës suaj, që çdo ditë ju bëjnë që të humbisni kohë të çmuar. Duhet t’i bëni vetes disa pyetje që varen me pasiguritë tuaja dhe të veproni.

Akrepi

Keni qenë shumë kategorik me një person kohët e fundit dhe nuk jeni përpjekur aspak që të bëheni paksa më elastik. Një zgjedhje që është varur tërësisht nga ju dhe tashmë është e kotë që të mendoni për një kthim prapa. Duhet që të jeni të përgjegjshëm për çfarë bëni dhe si si do të ndikojë kjo në jetën tuaj.

Shigjetari

Nëse sot keni vendosur që gjërat t’i lini të marrin rrugën e tyre dhe se nuk doni të ndërhyni, kjo është diçka që ju përket juve ta zgjidhni. Por duhet të kuptoni që nuk gjithmonë gjëja e duhur. Nuk duhet të pranoni me pasivitet çdo gjë, duhet të rrezikoni në një pikë, për të t’i dhënë një drejtim tjetër gjërave që keni përreth.

Bricjapi

Por kërkoni disa justifikime që të t’i shpëtoni një angazhimi, apo një personi. Por sot mund të mos funksionojnë dhe mund të gjendeni përballë me atë çfarë ju bezdis më së shumti. Do t’ia dilni dhe kësaj herë dhe do të jeni shumë krenarë me veten.

Ujori

Nëse dëshironi të bëni të qartë një situatë sot, duhet të jeni shumë të kujdesshëm me fjalët, të zgjidhni ato të duhurat dhe të mos shqetësoni askënd me kuptime të dyfishta. Edhe pse të tjerët shpesh nuk jua kanë kursyer me ironinë, ju duhet të vijoni të ecni sipas rrugës suaj.

Peshqit

Duke neglizhuar disa situata të vogla dhe sot mund të kuptoni se keni bërë një gabim të madh. Sigurisht që jeni në gjendje të rikuperoni, por kjo duhet të jetë një mësim i mirë për të vepruar gjithmonë në mënyrë të kujdesshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.