Standard.al

Ofertat për Ajetin arrijnë “kulmin”, e kërkon kjo skuadër e madhe

0

Kjo eshte skaudra me madhe qe ka shfaqur interes per mbrojtesin e kombetares, Arlind Ajeti deri tani.

Liverpooli eshte skaudra qe ka kalur çdo parashikim duke shfaqur nje interes te dukshem per Ajetin dhe ka nisur tratativat per transferimine mbrojtesit qe per moementin eshte nje lojtar i lire.

Mbrojtësin shqiptar po e kërkon gjiganti turk Fenerbahçe, i cili kohë më parë humbi shërbimet e Bruno Alvesit.

Ajeti shihet si alternativ e Martin Skrelit të Liverpoolit, i cili preferon më shumë klubet italiane se sa ato turke.

Ajeti tashmë është lojtar i lirë pasi ka pasur kontratë njëvjeçare me skuadër e italiane të Frosinones.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.