Standard.al

Ja cilët gjyqtarë do të gjykojnë Gjermani – Francë dhe Portugali- Uells

0

UEFA ka vendosur që arbitri italian, Nicola Rizzoli të vendosë drejtësi në ndeshjen gjysmëfinaliste mes Gjermanisë dhe Francës.

Trajneri i Gjermanisë Joachim Low ka kujtime të bukura nga 44-vjeçari i cili në vitin 2014 drejtonte finalen kundër Argjentinës, ndeshje që u fitua nga pancerat pas një goli nga Mario Gotze, raporton e përditshmja gjermane ‘spiegel’.

Gjithashtu Rizzoli ka drejtuar edhe finalen e Ligës së Kampionvve të vitit 2013 mes Bayernit të Munichut dhe Borussia Dortmundit e cila përfundoi 2-1 në favor të bavarezëve.

Kurse, Gjysmëfinalja tjetër mes Portugalisë dhe Uellsit do të gjykohet nga suedezi Jonas Eriksson.

1012721-19158409-1600-900

Referee Jonas Eriksson

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.