Standard.al

Gati klasikja e Europës Itali-Gjermani formacionet paraprake

0

Edhe pak orë na ndajnë nga super ndeshja Itali- Gjermani në 21:00, e cilësuar si klasikja e Europës. Gjermania do të tentojë që të thyejë tabunë për të marrë fitoren e parë ndaj italianëve në histori, pasi deri tani nuk ka festuar asnjëherë herë në finalet e Europianeve apo Botërorëve të zhvilluar.

Ndërsa në kampin tjetër, italianët ndodhen në momentin e tyre më të mirë dhe janë të qetë psikologjikisht në prag të cerekfinales.

Formacionet paraprake
Gjermani: Neuer, Kimmich, Boateng, Hummels, Howedes; Kroos, Khedira, Müller, Ozil, Draxler, Gomez. Trajner Joakim Low

Italia: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini; Florenzi, Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio, Pellè, Eder. Trajner: Antonio Conte.

Gjyqtar:
Viktor Kassai

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.