Standard.al

Euro 2016/ Hysaj pretendent për një cmim shumë të rëndësishëm

0

UEFA publikoi dje listën e lojtarëve të talentuar që janë në garë për çmimin “Talenti më i mirë i turneut”.

Pas përfundimit të dy fazave të para të këtij turneu qeveria e futbollit në Europë ka bërë me dije se në garë për këtë çmim janë: Joshua Kimmich (Gjermani), Alessandro Schöpf (Austri), Eric Dier (Angli), Ondrej Duda (Sllovaki) e Arkadiusz Milik (Poloni), Elseid Hysaj (Shqipëri) dhe Renato Sanches (Portugali).

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.