Standard.al

Formacionet zyrtare: Polonia – Portugalia

0

Sot zhvillohet çerekfinalja e parë në Kampionatin Evropian, ku do të përballen Polonia dhe Portugalia.

Tashmë dihen edhe formacionet zyrtare të dy skuadrave.

Portugalia në fushë do të ketë lojtarët më të mirë të udhëhequr nga Robert Lewandowskin.

Në anën tjetër portugezet do të udhëhiqen nga kapiteni i tyre Cristiano Ronaldo. /Telegrafi/

Polonia: Fabianski; Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk; Blaszczykowski, Maczynski, Krychowiak, Grosicki; Milik, Lewandowski.

Portugalia: Rui Patricio; Cedric, Fonte, Pepe, Eliseu; W.Carvalho, Adrien, Joao Mario, Sanches; Nani, Cristiano Ronaldo.
formacion

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.