Standard.al

E pabesueshme, ja kush është futbollisti më i mirë në Euro 2016 (Foto)

0

Kevin de Bruyne është momentalisht futbollisti më i mirë në euro 2016.

Teksa ka përfunduar faza e grupeve dhe 1/8 e finales së Euro 2016, tashmë dihen edhe skuadrat çerekfinaliste.

Gjithashtu dihet edhe futbollisti më i mirë i katër ndeshjeve të para sipas barometrit të UEFA’s.

Lojtari më i mirë deri tani është Kevin de Bruyne i Belgjikës, i ndjekur nga Dimitri Payet në vendin e dytë dhe Eden Hazard në vendin e tretë.

Gareth Bale është i katërti në këtë listë, ndërsa Cristiano Ronaldo i teti. /Telegrafi/

lojtari me i mire

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.