Ja çfarë rroge i kërkon Ajeti klubit të Pescarës

0

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti është shumë pranë kalimit te klubi italian i Pescarës. E vetmja pengesë që po pengon transferimin e Ajetit është paga vjetore që kërkon lojtari.
Pescara i ka vënë përpara një ofertë ekonomike prej 300 mijë eurosh neto në vit, për tre sezone, mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare. Por kjo ofertë është refuzuar nga babai dhe njëkohësisht menaxheri i futbollistit.
Sipas mediave italiane, ai ka kërkuar nga klubi një rrogë prej 450 mijë eurosh neto në sezon, ofertë të cilën Pescara e cilëson si të papërballueshme për momentin. Megjithatë, palët kanë lënë një takim për sot, ku do të diskutojnë më specifikisht të gjitha detajet e një marrëveshje të mundshme.

Lini nje pergjigje