Standard.al

Mercedes do të prodhojë veturë unike që e tejkalon modelin 488 nga Ferrari (Foto)

0

Kohëve të fundit, Mercedes ka bërë ndryshime rrënjësore në veturat simbol, duke iu dhënë pamje krejtësisht ndryshe.

Krijimet e fundit nga kompania gjermane, janë komentuar se po iu përngjajnë Porsche 911 dhe McLaren 675LT, transmeton Telegrafi.

Mercedes 2

Ekspertët e fushës së automobilizmit, kanë komentuar kinse Mercedes po merr nga të gjitha nga pak, për të krijuar një veturë të veçantë sportive që nuk dallon me modelet familjare.

Mirëpo një burim i mirinformuar ka thënë për Auto Car, se dizajnerët janë duke punuar në një model unik, që do ta tejkalojë Ferrari 488. /Telegrafi/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.