Standard.al

UEFA shpall lojtarin e ndeshjes, bëhet fjalë për atë… Ajetiiiiii

0

Arlind Ajeti është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes nga UEFA. Vendimi i “qeverisë së futbollit europian” vje pas fitores që Shqipëria rriti mbrëmjen e së dielës me rezultatin 0-1 ndaj Rumanisë.

“Ajet ishte shumë i përqendruar në pozicionin e tij duke siguruar fitoren e parë për vendin e tij në një eveniment kaq madhor”,-shkruan UEFA për mbrojtësin.

Ajeti luajti si titullar në këtë sfidë dhe ndërhyrjet e tij ishin vendimtare për ruajtjen e avantazhit të një goli ndaj rumunëve.

Edhe pse goli i shënua nga Armando Sadiku në minutën e 43’ të takimit, UEFA vlerësoi mbrojtësin kuqezi si lojtarin më të mirë të ndeshjes.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.