Standard.al

Kaipteni Cana, komenton lënien në stol… Ky djalë të emocionon vërtetë…

0

Ka nisur si rrallëherë ndeshjen nga stoli, por Lorik Cana ka qenë njëlloj i lumtur me suksesin e Shqipërisë ndaj Rumanisë, ku ishte gati të sakrifikonte edhe të gjithë 90 minutat në pankinë.

“Ka disa muaj që ekipi po gjen dublime lojtarësh me nivel në çdo rol në fushë dhe është për t’u përgëzuar. Kur vjen në këto evente duhet të japin të gjithë kontributin dhe unë kam detyrën që si në fushë, ashtu edhe jashtë saj, t’i vë djemtë në gjendje për të luajtur’, tha kapiteni.

“Nuk është e vështirë kur njeriu e di që vjen për të dhënë kontributin për fanellën dhe për interesin e skuadrës. Mua më shumë se të tjerët më takon të tregoj shembullin. Shpresoj të kemi fatin me vete e të luajmë edhe një ndeshje tjetër”, tha Cana.

Football Soccer - Albania v Switzerland - EURO 2016 - Group A - Stade Bollaert-Delelis, Lens, France - 11/6/16 Albania's Lorik Cana gives the captains armband to Albania's Elseid Hysaj after being sent off REUTERS/Darren Staples Livepic
Football Soccer – Albania v Switzerland – EURO 2016 – Group A – Stade Bollaert-Delelis, Lens, France – 11/6/16
Albania’s Lorik Cana gives the captains armband to Albania’s Elseid Hysaj after being sent off
REUTERS/Darren Staples
Livepic

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.