Standard.al

Tifozët Kuq e Zi cudisin sërisht UEFA-n, festojnë me kundërshtarët (FOTO)

0

Tifozët shqiptarë në Francë vijojnë të jenë në fokus të mediave ndërkombëtare, përfshirë edhe UEFA-n për sjelljen e tyre dhe mbështetjen e zjarrtë ndaj Kombëtares. Në një koment të fundit të publikuar nga UEFA thuhet se mes shqiptarëve dhe rumunëve në rrugët e Francës nuk janë shënuar incidente, madje disa prej tyre kanë pozuar edhe së bashku.

“Reporterët e televizionit rumun “Pro TV” bërën këtë foto në qendër të Lionit. Tifozë  Rumun dhe Shqiptar duke mbështetur së bashku skuadrat e tyre përpara një ndeshjeje shumë të rëndësishme për kombëtaret e tyre”,-shkruan faqja zyrtare e UEFA-s në internet.

Ndërkaq, entuziazmin e kuqezinjve në rrugët e Francës duket se nuk e favorizojnë kushtet e motit. “Vetëm 4 orë përpara fillimit të ndeshjes Rumani-Shqipëri ka filluar të bjerë shi në Lion. Moti është i ftohtë dhe me erë. Nëse vazhdon kështu, a do të ndikojë në mënyrën se si do të luajnë skuadrat?”,-thotë UEFA.

 

 

Tifoze Shqiptare duke festuar ne qender te Lion ne France, disa ore perpara ndeshjes me Rumanine, ne stadiumin Stade de Lyon, e vlefshme per Euro 2016 ne France.	/r/n/r/nAlbanian fans celebrating in the center of Lyon in France , a few hours before the match with Romania , in the Stade de Lyon , valid for Euro 2016 in France

1-66

Tifoze Shqiptare duke festuar ne qender te Lion ne France, disa ore perpara ndeshjes me Rumanine, ne stadiumin Stade de Lyon, e vlefshme per Euro 2016 ne France.	/r/n/r/nAlbanian fans celebrating in the center of Lyon in France , a few hours before the match with Romania , in the Stade de Lyon , valid for Euro 2016 in France

Tifoze Shqiptare duke festuar ne qender te Lion ne France, disa ore perpara ndeshjes me Rumanine, ne stadiumin Stade de Lyon, e vlefshme per Euro 2016 ne France.	/r/n/r/nAlbanian fans celebrating in the center of Lyon in France , a few hours before the match with Romania , in the Stade de Lyon , valid for Euro 2016 in France

5-6

Tifoze Shqiptare duke festuar ne qender te Lion ne France, disa ore perpara ndeshjes me Rumanine, ne stadiumin Stade de Lyon, e vlefshme per Euro 2016 ne France.	/r/n/r/nAlbanian fans celebrating in the center of Lyon in France , a few hours before the match with Romania , in the Stade de Lyon , valid for Euro 2016 in France

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.