Standard.al

Rumani – Shqipëri, tifozët shqiptarë zënë vendet e para në stadium (VIDEO)

0

Shqipëria luan sot në mbrëmje (ora 21:00) ndaj Rumanisë ndeshjen e fundit në Grupin A. Kjo sfidë është vendimtare për qëndrimin e kuqezinjve në Europian, pasi një fitore ndaj rumunëve hap rrugën për një kualifikim të mundshëm në 1/8 e finaleve.

Ora 17:45

Tifozët kanë filluar të zënë vendet e para në stadiumin “Stade de Lyon”, edhe pse ndeshja do rreth 3 orë të fillojë.

Ora 17:00

Kushtet e motit në Lion të Francës duket sikur nuk po favorizojnë sfidën e Kombëtares gjatë mbrëmjes së sotme. Sipas UEFA-s, temperaturat në Lyon shënojnë 16 gradë celsius dhe lagështia është në masën 73%, ndërsa shpejtësia e erës është rritur duke shkuar në 25 km për orë. Gjatë pasdites është raportuar edhe për mot me shi në Lion.

Ora 16:00

Tifozët shqiptare dhe rumunë janë fotografuar së bashku në rrugët e Francës duke pritur sfidën finale. Mediat rumune dhe UEFA kanë pasqyruar sjelljen e tyre duke festuar para ndeshjes edhe pse janë dy tifozëri kundërshtare.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.