Rumani-Shqipëri, rivalitet edhe mes Federatave, zbulohen milionat në rast fitoreje

0

Ndeshja e mbrëmjes së sotme Rumani – Shqipëri pritet të jetë një nga sfidat më të bukura, pasi gjithçka luhet për fitore dhe fituesi do të mund të kalojë grupin për të vazhduar qëndrimin në EURO 2016.

Loading...

Jo vetëm në fushë, por edhe Ferdetatat e Futbollit respektive kanë vendosur premio të lartë në rast fitoreje.

Rumania ka premtuar 2,5 milionë Euro premio në rast kualifikimi, ndërsa Shqipëria 2 milionë Euro, shkruan gazeta ‘Panorama Sport’.

Federatat e të dyja skuadrave do të përfitojnë afro 10 milionë Euro nga UEFA në rast se arrijnë të kualifikohen mes 16 skuadrave më të mira të kontinentit.

Loading...

Lini nje pergjigje