Standard.al

Flasin statistikat: “World Cup 2014” më i mirë se “Euro 2016” sa i përket golave

0

Kampionati evropian është më pak i kënaqshëm për sytë e shikuesve se sa botërori i para dy viteve.

E gjithë kjo pasi që pas 18 ndeshjeve janë shënuar vetëm 34 gola.

Kurse në botërorin e organizuar në shtetin brazilian në vitin 2014 janë shënuar 54 gola.

Kujtojmë se në një ndeshje më së shumti gola në këtë kampionat janë tre gola, ndërsa më së paku gola janë shënuar në takimin Gjermani dhe Poloni, e cila përfundoi pa gola. /Telegrafi/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.