Standard.al

Mediat serbe: Shqipëria bën tjetër “provokacja” në Francë – Albania (FOTO)

0

“Plisat” gjenden në Francë në mbështetje të Kombëtares shqiptare.

Dhe, para ndeshjes së mbrëmshme me Francën në Marseille ata shfaqën një transparent me mesazhin: “Kosova është Shqipëri”.

Dhe, si shpeshherë ai ka zgjuar reagim nga mediat serbe.

“Tifozët e Shqipërisë kanë shfaqur një mesazh provokues me përmbajtje politike, që është e ndaluar me rregulla të UEFA-së”, shkruan “Blic.rs”.

2378164_w1

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.