Standard.al

Elvis Roshi: Dekriminalizimi, ligj skandaloz

0

Pak minuta pasi mori vendimin e gjykatës për ndryshimin e masës së sigurisë, Elvis Rroshi poston një deklaratë në facebook ku këmbëngul se është i pafajshëm dhe se pas arrestimit të tij është Sali Berisha. Rroshin e quan ligjin e dekriminalizimit, “ligj skandaloz” dhe se nuk kishte pse të deklaronte dëbimin e tij pasi të gjithë shqiptarët janë dëbuar.

Postimi i Elvis Rroshit: Me arrestuan ne mes te rruges pa me marre as ne pyetje. Nxorren rrugeve letra higjenike pa asnje vlere ligjore per te me treguar si kriminel. Avokati im italian qe eshte edhe parlamentar ne Itali me tha keshtu si ketu behej vetem ne Kamboxha!

Nje gjyq pa asnje lloj prove dhe dokumenti zyrtar po vetem idiotesi politike dhe thashetheme gazetash.

I vetmi fakt qe e kam bere publik vete eshte nje denim si minoren ne mungese dhe pa dijeni qe ne Itali eshte fshire qe ne vitin 2000!

Pra aty ku jam denuar aty jam i pafajshem, kurse ne vendin tim arrestohem vetem sepse Sali Berisha nuk eshte denuar akoma!!! S’ka problem! Une jam mbijetues i lindur dhe emigracioni ku kam jetuar me ka stervitur ne shume dimensione me sfidat.

Nuk kam deklaruar qe jam debuar nga Zvicra po pse ta deklaroja kur jam debuar si mijera shqiptare pa dokumenta?! Ca krimi eshte ky qe edhe ky ligj skandaloz qe e kane bere ata qe duhet te ishin ne burg per vrasje njerezish ne bulevard nuk e permban fare?!! Sot jam kthyer ne shtepi me nje arrest pa lidhje fare. Po kam dashurine dhe mbeshtetjen e Kavajes me shume se kurre qe me jep krahe te luftoj dhe te fitoj..

O Sali Berisha! Ti nuk e merr dot me Kavajen harroje dhe mua Elvis Ervin apo si te duash ti do me kesh perballe per te ta treguar sa here ka votime se Kavaja ty te ka debuar pergjithmone! Edhe sikur ta nderrosh emrin ti ne Kavaje nuk futesh dot me kurre fitimtar se Kavaja s’ta duron dot eren qe s’ta harron kurre!!! Rrofte Kavaja dhe rrofshin kavajsit e ndershem dhe te zgjuar qe i kane syte ne balle dhe zemren top!!!

dererer

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.