Standard.al

Mbyllet sfida Spanjë-Çeki 1:0

0

Spanja dhe Republika e Çekisë kanë hapur ditën e katërt të Euro 2016-të. Ndeshja e zhvilluar në Tuluzë ka qenë emocionuese, pavarësisht se në fund takimi është vendosur nga një gol. Lojtarët e Del Bosque kanë dominuar nga minuta e para deri tek ajo e fundit, por Rosicky me shokë janë mbrojtur shumë mirë. Të paktën deri në minutën e 87-të kur Pique ka shënuar me kokë golin e fitores. Grupi D, pas këtij rezultati, kryesohet nga Kroacia dhe Spanja me pikë të barabarta.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.