Standard.al

Europiani i dhunshëm/ Tifozët gjermanë përplasen me ukrainasit (FOTO)

0

Pas dhunës mes huliganëve rusë dhe fansave të Anglisë, një dhunë e re ka shpërthyer në rrugët e Lille, Francë.Kësaj radhe, mbështetësit e Ukrainës dhe Gjermanisë janë përfshirë në një përleshje në rrugët e Francës.

Në fotografitë e publikuara në Twitter, shihen karriget duke fluturuar në ajër nga fansat e Gjermanisë, të cilët duken duke i hedhur ato në drejtim të atyre të Ukrainës.

Gjermania dhe Ukraina do të përballen sonte në ora 21:00, ku sipas gjitha gjasave dhunë mund të shohim edhe në stadium.

ckw5lu6weae0g3q_1465750549-8895295

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.