Standard.al

Cana, lojtari i parë që merr kartonin e kuq në Euro 2016 (Video)

0

https://youtu.be/VYuCLrwQ7AM

 

Lorik Cana ka hyrë tashmë në statistikat e UEFA –s për Euro 2016. Ai është lojëtari i parë i këtij europiani që merr karton të kuq. Cana u rrëzua pranë zonës dhe preku topin me dorë në minutën e 35-të, pasi u rrëzua. Në minutën e 23-të ai kishte marrë një të verdhë për një faull dhe gjyqtari Calos Velasco Carballo nuk e fali. Cana do të mungojë edhe në takimin kundër Francës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.