Standard.al

Vdes nga kanceri, shoqja adopton gjashtë fëmijët e mikes së saj

0

Një grua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka pranuar të adoptojë gjashtë fëmijët e mikes së saj e cila vuante nga sëmundja e kancerit.

Stephanie Culley së bashku me bashkëshortin e saj Donnie po presin që të finalizojnë procedurat e adoptimit për fëmijët e mikes së saj Beth Laitkep, e cila vuante nga sëmundja e pashërueshme.

Nëna e gjashtë fëmijëve me dy baballarë të ndryshëm jetonte e vetme, pasi ata ishin larguar ndërsa gruaja vuante nga kanceri.

“Kur mjekët na thanë që nuk ka shërim për Beth, bashkë me të vendosa për të adoptuar të gjithë fëmijët, dhe ata e kanë pranuar këtë gjë”, ka treguar Stephanie për mediat amerikane.

Beth u nda nga jeta më 19 maj të këtij viti, ndërsa tashmë familja e Stephanie dhe Donnie numëron në familjen e saj nëntë fëmijë nga mosha dy deri 15 vjeç.

Historia e dy mikeshave të ngushta në Alton të Virginia-s po bën xhiron e botës.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.