Standard.al

Itali/ Merreshin me trafik armësh dhe droge, arrestohet banda me 22 shqiptarë

0

mobile8-483x290 mobile1-437x290

 

Policia e Romës ka ekzekutuar një urdhër arresti për 22 shqiptarë që i përkasin një organizate kriminale që merrej me importin dhe tregtinë e drogës, me plaçkitje dhe vjedhje me armë në Pomezia, Torvaianica e Ardea.

Operacioni u krye këtë mëngjes, herët në agim, i koordinuar nga Shërbimi Qëndror Operativ në bashkëpunim aktiv me Skuadrën e Shpejtë të Ankonës, Kuneos, Padovës, Pratos dhe Viterbos, afro 100 policë, pjesë e departamentit të hetimit dhe njesive speciale të Policisë së Shtetit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.