Standard.al

UEFA vendos, me këto skuadra Kosova nuk do të luajë as miqësore dhe as kualifikuese

0

Kosova nuk mund të luajë me Serbinë e Bosnjën. Ky ka qenë vendimi i sotëm që ka marrë UEFA. Kosova nuk do të luaj as ndeshje kualifikuese, por as miqësore me këto dy skuadra, ndërsa shkak është bërë e kaluara historike mes këtyre vendeve. “Paneli Emergjent i UEFA-s po ka vendosur që Kosova të mos përballet asnjëherë me Serbinë e Bosnja Hercegovinën, për shkak të sigurisë”, thuhet ndër të tjera në sajtin zyrtar të FIFA-s.

Kosova për kualifikime për botëror “Russia 2018” do të luajë në grup me Kroacinë, Islandën, Ukrainën, Turqinë dhe Finlandën.

Ndërsa, Gjibraltari do të jetë pjesë e Grupit H bashkë me Belgjikën, Bosnjën e Hercegovinën, Greqinë, Estonin dhe Qipron.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.