Standard.al

Daily Mail publikon 10 lojtarët surprizë e 2016, ndër ta edhe Elseid Hysaj. Ja cfarë shkruan për të

0

Njëzet e katër ekipe do të konkurrojnë për kurorën, ndërsa çmimet personale që ofrohen përfshijnë Këpucën e Artë për golashënuesi më i mirë dhe lojtar shumë më e lakmuar I turneut.

Por ajo që për të rinjtë? Ndryshe Kupën Botërore, Kampionatin Evropian nuk ofrojnë një çmim për lojtarin më të mirë të ri.

Megjithatë, në qoftë se ata bëjnë këtë kanë  10 nga lojtarët e  të rinj që kanë shkëlqyer në skuadrat e tyre.

Ndër ta është edhe mbrojtsi I kombëtares sonë Elseid Hysaj që mund të themi me plot gojë se ka përfunduar një session fantastic me Napolin.

Daily Mail shkruan për mbrojtësin tonë se:

Mbrojtësi 22 vjecar Elseid Hysaj mund të konsiderohet si një nga lojtarët e rinj më të mirë të lancuar këtë vit në Itali. Vlerësohet fakti që ekipi I tij Napoli ka arritur në vendin e dytë në Itali dhe kjo me ndihmë të tij. Ai është I shpejtë,I fuqishëm dhe zotëron krahun e majtë.

Hysaj mund ta ndihmojë Shqipërinë në kualifikimet e Euro 2016 dhe mund të jetë një surprizë për Zvicrën, Francën dhe Rumaninë.

Lojtarët e tjerë janë:

Dele Alli – England

Leroy Sane – Germany

Breel Embolo – Switzerland

Hakan Calhanoglu – Turkey

Renato Sanches – Portugal

Victor Lindelof – Sweden

Yannick Ferreira-Carrasco – Belgium

Arkadiusz Milik – Poland

Kingsley Coman – France

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.