Standard.al

Broshura/ Del udhëzuesi për tifozët që do të ndjekin Kombëtaren në Francë

0

Tifo grupi Tifozët Kuq e zi ka publikuar sot një program orientimi se ku do të mblidhen dhe si do të organizohen për në ndeshjet e Euro 2016.

Broshura është punuar me tre qytetet franceze si Lens, Lion dhe Marsej, qytete ku do të luhen tre ndeshjet e para të grupit të Kombëtares tonë, grupit A.

Secili prej qyteteve ka një historik të shkurtër, paraqitet vendndodhja dhe distance mes qyteteve tjera ku të zhvillohen ndeshjet e “Euro 2016”, mënyrat e lëvizjës, respek
visht transpor, akomodimi, pikat kryesore turiske të këtyre qyteteve dhe stadium e kapacitetet e tyre veç e veç. Gjithashtu për shtetasit e Shqipërisë dhe të Kosovës do të jenë kontaktet me ambasadat dhe konsulatat respekve.

Për më tepër lexoni materialin më poshtë:

TKZ-FanGuidaSMALL

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.