Standard.al

UEFA, gafë me simbolin Kombëtar të Shqipërisë (FOTO)

0

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit me sa duket është më e përfolura nga të gjitha aq sa edhe Uefa-s i ka mbetur mëndja aty.

Në një foto të postuar në profilin zyrtar në “instagram”  ajo ka publikuar simbolin e flamurit të Rusisë dhe në shënim ka shkruar se “ky është simboli i krenarisë” së Shqipërisë.

Nuk dihet nëse ka qënë një ngatërresë meqënëse edhe Rusia ka në flamurin e saj një shqiponjë me dy koka, apo ka qënë një “provokacja”.

13325592_10206896373071265_7273105174991464150_n

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.