Standard.al

Gjermania “fatkeqe” në Euro 2016, dëmtohet mbrojtësi në stërvitje

0

Mbrojtësi Antonio Rudiger, i cili është grumbulluar me kombëtaren Gjermane në kuadër të “ Euro 2016”, ka lënë stërvitjen e sotme pas një dëmtimi që ka marrë në gju. Ende nuk dihet se sa i rëndë është dëmtimi i tij, pasi stafi mjekësor është duke bërë vlerësimin.

Aktualisht, statusi i lojtarit në faqen e UEFA- së është shënuar  i “dyshimtë” dhe kjo vetëm dy ditë para fillimit të Europianit.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.