Atentati në Elbasan, dyshohet për hakmarrje ndaj fisi Çapja

0

Nga të shtënat me breshëri kallashnikovi në qendër të Elbasanit, kanë mbetur të plagosur Bledar Muça dhe një punonjës policie.

Çape në momenti e të shtënave ishte në vendngjarje, por që nuk është prekur nga asnjë plumb.

Loading...

Ngjarja dyshohet se është hakmarrje ndaj fisit Çapja.

Ndërkohë, atentatorët janë larguar me një automjet Volkswagen nga vendi i ngjarjes dhe nuk dihet identiteti i tyre. Policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe arrestimin e tyre. Kujtojmë se Florenc Çapja mbeti i plagosur në muajin shkurt 2016 nga masakra në Elbasan.

 

Loading...

Lini nje pergjigje