Berisha: Ja sarajet 19 mijë m2 i Edvin Ramës dhe Olsit në fshatin Gjilekë

0

sali-berisha1

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në Facebook, një foto ku sipas tij tregohen “sarajet e reja të Edvinit dhe Olsit në Gjilekë!”. Sipas Berishes, Rama e ka firmosur me vendim te Këshillit Kombëtar të Territorit miratimin e resortit. Ja si e pershkruan Berisha Statusi i Berishes Ja sarajet e reja te Edvinit dhe Olsit ne Gjilekë! Edvin Kristaq Rama perveç sarajeve te Surrelit dhe Qeparoit nis ndertimin e sarajeve te Gjilekes! Te dashur miq, Edvin Kristaq Rama, me vendimin e Këshillit Kombëtar të Territorit numër 7 të datës 7 mars 2014 dhe firmën e tij dhe ministres Gjermeni ka miratuar projektin e nje resorti te madh në fshatin Gjilekë, Dhërmi të bashkisë së Himarës. Lejen formalisht e firmosi per famozin Pandi Carapuli, ndertuesi i sarajeve te Surrelit por ne Keshillin Kombetar te Territorit te gjithe e dinin si driten e diellit se resorti turistik eshte i Edvin dhe Olsi Rames. Kurse Pandi Carapulit i eshte premtuar nje perqindje e vogel si shperblim per ndertimin e tij dhe leje te tjera ndertimi njelloj si per sarajet e Surrelit. Sipërfaqja e resortit është 19 mijë e 100 metra katror, ku 3873 metra janë sipërfaqe ndërtimi. Janë parashikuar 6 lloje vilash 1, 2 dhe 3-katëshe, një bar-restorant, një pontil druri per jahtin e Rames një pishinë e hapur, godinë për administratën dhe garden, kabinë për oficerin e rojes, një impiant për trajtimin e ujërave të zeza dhe kabina e transformatorit elektrik. Do të ketë parkime mbi tokë dhe nëntokë. Sistemimin e infrastrukturës për sjelljen e energjisë elektrike do ta marrë persiper OSSHEE! sb”

Lini nje pergjigje