Standard.al

Vlorë/ Anija greke hedh vajrat në det, fenomen i përjavshëm nën hundën e autoriteteve

0

Një qytetar i Vlorës ka sjellë në redaksinë tonë një video, në të cilën duket një anije greke që derdh vajrat dhe mbetjet në Vlorë.

Ai thotë se në momentin që pushuesit panë këtë masakër janë ngritur të tmerruar dhe janë larguar nga plazhi.

“Kjo anije eshte duke hedhur ne kete moment te gjitha vajrat dhe shkarkimet brenda gjirit te Vlores. Autoritetet portuale dhe Mjedisore nuk ndihen nderkohe pritet nje ndotje e te njejtit nivel te javes se kaluar. Shpresoj qe mos te harrohet ky lajm duke shfrytezuar pyllezimin e zvernecit…  Dhe nuk po kryhen ftohje te motorrave, se e kane me cikel te brendshem… eshte ne  Vlore, pak metra larg bregut, njerezit sapo u ngriten nga plazhi te tmerruar nga vajrat! Anija eshte greke,fenomen i përjavshëm ne breg mu ne hunden e autoriteteve “, kanë qenë këto fjalët e denoncuesit Çelino Jahaj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.