Standard.al

Kombëtarja/ Amir Rrahmani reagon pas vendimit: Respektoj vendimin, cuna na krenoni…

0

Trajneri i Kombëtares, Gianni de Biasi publikoi dje në mbrëmje listën përfundimtare me 23 lojtarët e grumbulluar për në Francë.

Të larguarit nga kjo listë janë Berat Djimshiti,  Herolind Shala, Milot Rashica dhe Amir Rahmani.

Paraditen e sotme të katërt lojtarët kanë lënë hotelin e qëndrimit në Austri.

Djimshiti ka bërë një postim pak thumbues për De Biassi-n, ndërsa reagimi I Amir Rrahmanit vjem më I natyrshëm dhe me një modesti.

Në profiling e tij në :instagram Rahmani ka mbështetur vendimin e De Biassit edhe pse nuk le pa përmendur mërzitjen nga kjo përzgjedhje. Së fundi ai uron suksese për djemtë e kombëtares me thirrjen “na krenoni”

13346667_10206858915014837_6579857388055796361_n

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.