Standard.al

Fier/ Nis zjarri sërisht në Seman, vënia e qëllimshme

0

Është riaktivizuar sërish zjarri në pyllin me pisha në bregdetin e Semanit. Lajmi konfirmohet nga shërbimi zjarrfikës, i cili shkoi në vendin e ngjarjes. Po të njëjtat burime thanë në mesditë se zjarri u shua.

Sipas tyre rindezja e zjarrit e zjarrit dyshohet se është e qëllimshme.

Ndërkohë i mbetet policisë që të hetojë dhe të verë para përgjegjësisë personat e papërgjegjshëm, të cilët mund të kenë shkaktuar zjarrin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.