Standard.al

Fakte të reja, ja kush është pronari i hotelit ku u gjet eksplozivi pranë “Elbasan Arena”

0

Gjendet  një sasi tritoli, e cila ishte vendosur pranë një hoteli në Elbasan. Sipas policisë ngjarja ndodhi mbrëmjen e së dielës , në  Lagjen “Çlirimi”,  në Unazën  Jugore të qytetit, në afërsi të një  hoteli.

Sipas policisë, hoteli është në pronësi të shtetasit V.N , 65  vjeç,  banues në  Elbasan. Pas kontrollit policia ka gjetur lëndë plasëse e dyshuar  si tritol rreth  30 – 40 gr  si  dhe  disa  copa  fitili  të  djegur.

Pronari i hotelit i cili ditën e sotme ka parë pakon e dyshimtë jashtë ambientit të lokalit, nga dera e pasme për të cilën ka njoftuar policinë.

Specialistët  për  Krimet  e  Rënda  në  Drejtorinë  Vendore  të  Policisë  Elbasan,  po  punojnë  për  identifikimin  dhe  kapjen  e  autoritve.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.