Standard.al

FOTO/Një dhuratë e pazakontë dhe prekëse për Papa Franceskun

0

Papa Francesku ka marrë një dhuratë tepër prekëse. Të mërkurën e kaluar ai ka marrë jelekun e shpëtimit të një vajze të vogël e cila gjeti vdekjen në Det. Radio Vatikani raporton atë se cfarë ndodhi në një audiencë të hapur mes Papës dhe shumë besimtarëve të tjerë.

Në fjalën e tij Papa u shpreh:

 

“Ajo ma solli këtë xhaketë”, tha Papa, sipas Radio Vatikanit.

“Ne mendojmë për atë vajzë të vogël pa një emër. Secili prej jush duhet t’i japë emrin në zemrën e tij. Ajo është në qiell dhe na shikon”, tha kreu i Kishës Katolike.

Qindra e mijëra refugjatë nga Afrika kanë gjetur vdekjen në brigjet e Mesdheut në përpjekje për të shkuar në Itali me barka të tejmbushura.

160104789-842cf2c4-73de-4870-96c2-b31b8cd116e5 160104826-d1bb2694-d974-498e-b0b3-f74ca6c741f2 160104826-d1bb2694-d974-498e-b0b3-f74ca6c741f2-655x356 160105657-5c7e9d1a-53a3-422b-8ff9-f8ac6142d28b 160105699-e32d1c11-7d09-4c77-b63c-b77f040a5de4 papa-2 (1) papa-2

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.