Standard.al

Tenton të vrasë veten me mënyrën unike që vetëm një serb mund ta bëjë

0

Një 30-vjeçar ka tentuar t’i japë fund jetës së tij, por ka zgjedhur një mënyrë shumë të pazakontë. Ngjarja ka ndodhur në Serbi. I riu i mërzitur nga jeta ka vendosur të hajë 20 çokollata, një kovë me çokokrem dhe ka pirë gjashtë Coca-Cola.

Rasti ka ndodhur javën e kaluar dhe mjekët kanë arritur ta mbajnë në jetë 30-vjeçarin. Pacienti ka rënë në hiperglikemi dhe mjekëve u është dashur ta stabilizojnë gjendjen, që pacienti të mos përfundojë në koma. “Çështja është se nga ngritja e nivelit të sheqerit në gjak nuk vdiste aq lehtë. Gjëja më e keqe që mund t`i ndodhte të riut ishte që të binte në gjendje kome. Një rast të tillë nuk kemi pasur deri më tani “, ka thënë Nebojsha Dimitrijeviq, drejtor i spitalit të Leskovcit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.