Standard.al

Suedi/ Arrestohet në Stokholm djali i Mehmet Shehut, kapet me marijuanë në banesë

0

Policia suedeze ka arrestuar djalin e ish-kryeministrit komunist Mehmet Shehu.  Arrestimi i Skënder Shehut është bërë një muaj më parë, por lajmi u publikua dje  në  17 maj. Mësohet se Skënder  Shehu është arrestuar pasi u kap në banesën e tij me një sasi të konsiderueshme marijuane. Banesa ku u gjet marijuana  ishte e regjistruar në emër të Skënder Shehut dhe në emër të një shtetasi të huaj dhe ishte marrë me qera. Autoritetet suedeze vijojnë hetimet për Shehun dhe shtetasin tjetër, në lidhje me sasinë e marijuanës së gjetur. Ndërsa nga policia shqiptare nuk kemi një informacion në lidhje me këtë arrestim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.