Standard.al

Një tërmet i fuqishëm godet Ekuadorin, 400 të vdekur dhe mijëra të plagosur

0

Një tërmet i shkallës 6.7 ka goditur Ekuadorin. Vendi kohëve të fundit është goditur nga një seri tërmetesh të cilat lanë qindra persona të vdekur

Në tërmetin e fundit që ndodhi në Ekuador, mbetën të vdekur më shumë se 400 persona dhe të lënduar më shumë se 2 mijë.

Ende nuk dihet se a ka ndonjë të lënduar nga ky tërmet, mirëpo ekipet emergjente janë në vendin e ngjarjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.