Standard.al

Itali/ Ekzekutohet bosi transeksual i mafias, ishte torturuar para se ta vrisnin

0

Një bos transeksual i mafias, i cili prej 3 ditësh rezultonte i zhdukur, është gjetur i vrarë në Napoli.

41 – vjeçari Giovanni Arrivoli, u gjet gjysmë i varrosur në një kanal. Ai ishte qëlluar 3 herë, me dy plumba në kokë, që sipas policisë, tregon se është vrasje e stilit ‘ekzekutim’.

Arrivoli, i cili kishte lindur femër, iu nënshtrua operacionit për ndryshimin e gjinisë dhe mësohet se ishte një prej kokave të familjes kriminale Pagato Amato.

Ai ishte raportuar i humbur nga e dashura e tij, me të cilën planifikonte të martohej.

Sipas mediave fqinje, që citojnë policinë, përpara se të ekzekutohej, Arrivoli ishte torturuar dhe detyruar që të ulej në gjunjë.

Disa nga pistat e hetimit të policisë janë vrasja nga rivalët dhe prishja e pazareve të drogës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.