Standard.al

Kosova në FIFA, Mustafa: Na zbardhët fytyrën

0

Festës së zyrtarëve të Federatës së Futbollit të Kosovës iu ka bashkuar edhe kryeministri Isa Mustafa

Ai pas pranimit në FIFA ka shkuar për t’ua uruar drejtpërdrejt këtë të arritur udhëheqësve të futbollit, megjithëse tha se i vjen keq që kryetari Fadil Vokrri nuk është këtu për të festuar së bashku.

“Më vjen keq që këtu me neve nuk është Fadil Vokrri, por ai ka bërë një punë të shkëlqyer në Brazil. Ju keni punuar shumë, ia keni zbardhur fytyrën Ne do të reflektojmë vlerat tona në arenën ndërkombëtare. Si qeveri do të punojmë dhe do të jemi përkrah jush në çdo moment”, ka thënë kryeministrit Mustafa

Më herët në Mexico City Kosova është bërë anëtare e 212 e FIFA-s. ky vendim I hap rrugë reprezentues së shtetit që të marrë pjesë në botërorin Rusi 2018.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.