Standard.al

Armando Sadiku hero i Vaduzit, dopiet e shpëton nga rënia

0

Armando Sadiku është kthyer në një heroi të vërtetë për tifozët e Vaduzit, teksa ka shënuar dy gola ditën e sotme duke i dhënë tri pikë skuadrës së tij dhe duke e ngjitur atë me dy pozicione nga fundi i tabelës

Sulmuesi kuqezi, ka shënuar fillimisht me 11-metërsh duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij që në minutën e 31-të ndaj Sionit.

Më pas në pjesën e dytë, Sadiku ka shënuar edhe golin e dytë pas një asisti të marrë nga Kostanco. Tashmë Vaduz gjendet në vendin e 8-të me 32 pikë.

Sulmuesi kuqezi, ka shënuar fillimisht me 11-metërsh duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij që në minutën e 31-të ndaj Sionit.

Më pas në pjesën e dytë, Sadiku ka shënuar edhe golin e dytë pas një asisti të marrë nga Kostanco. Tashmë Vaduz gjendet në vendin e 8-të me 32 pikë.

https://vid.me/Xgzv

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.