Standard.al

Vrasja e Elton Cicos/ Domart Konjari me dy identitete, ja linja që ndiqej për pazaret e pista

0

Pistat të reja hetimore janë zhvilluar nga prokuroria e kryeqytetit e cila është përqendruar për të gjetur shkakun dhe autorin e ekzekutimit të Elton Çiços, mbrëmjen e së dielës në një lokal në zonën e ish-bllokut. Sot ish-kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë fakte të reja të dërguara nga “qytetari dixhital” sic e quan ai.ja postimi I plotë:

Qytetaret dixhital informojne:

Kupola e çunave te krimit, e implikuar ne arratine e Domart Konjarit, vrasjen e Elton Çiços, trafiqet e droges dhe gjobat me Milin e Partise. Per me shume lexojeni vet mesazhet! sb

“Informacion. Domart Konjari super i kerkuar per trafik ndekomb droge,passporten e tij me identitet tjeter Arben Lazri ne tetor 2015 e ka bere shefi i komisariatit 3 Elton Allushi me porosi te Besmir Qebinit i cili e mori praktiken doraz vet me porosi te Emiljano Shullazit,Qebini dhe Elton Allushi te dy nga tepelena dhe shok te ngusht.2). Alban Trimi qe ka qene prezent kur u vra Elton Cica eshte oficer policie shok me Besmir Qebinin ky i fundit ka prezantuar Alban Trimin me Ektin Cicen.Elton Cica(viktima) ka bere trafik droge me kushirinjt e Besmirit me Klejdi dhe Silver Qebini pjestar te grupit te Eltonit( viktimes). Besmir Qebini ka prezantuar Elton Cicen me Emiljano Shullazin nepermjet oficerit Alban Trimi dhe i mbante ne kontakt.Sajme Qorri cdo kontakt me bandat i mbante me Besmir Qebinin dhe ky i fundit i mbante nepermjet oficerit Alban Trimi,me kete linje mbaroheshin punet dhe ndaheshin leket.”

“Pershendetje Doktor.

Lexova shkrimin tuaj per hjeksin e Elton Cicos. Cdo gje qe shkruani eshte mese e drejt. Alban Trimi ish shefi antidroges eshte njeriu me i poshter qe mund te ekzistoj. E cmund te presesh nga nje mashkull qe ka braktisur femijen e vet. Eshte nje mashkull qe eshte pasuruar me lek te pista per shkak te detyres. Ku i gjeti Alban Trimi leket per blerjen e apartamentit te komuna parisit vetem ne muajt kur ushtronte detyren e shefit te antidroges. Po makinen luksoze pse vetem tani

Kjo tregon qartazi besoj. Por fajin e ka ministri yn i brendshem qe e solli perseri ne tirane vetem sepse Albani eshte shoku i ngusht i Besmir Qibinit.

Gjynaf i zotit kush na perfaqeson.”

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.