Standard.al

Foto/Pranga gjimnazistit, u kap me 410 gr kanabis

0

Një 18 – vjeçar, nxënës në vitin e tretë të shkollës së mesme “Sali Ceka” në Elbasan është arrestuar nga policia, pasi u kap me 410 gramë kanabis.

I ndaluari është adoleshenti me iniciale B.K, banues në Elbasan. Sipas policisë, ai dyshohet se planifikonte ta shiste drogën në ambientet e shkollës.

18 – vjeçari u ndalua pas marrjes së informacioneve në rugë operative dhe gjatë kontrollit, atij iu gjet droga, një  pjesë e së cilës ishte e ndarë në doza, gati për shitje pranë ambienteve të shkollës.

Mbi të ndaluarin rëndon akuza për veprën penale, prodhim dhe shitje  e  narkotikëve.

1 2 3

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.